Rynny po kwadracie w systemach Q Stalyo

Rynny o przekroju kwadratowym to autorski pomysł po raz pierwszy wykorzystany we wprowadzonym w 2012 roku systemie Galeco BEZOKAPOWY. Ten właśnie kształt posiadają także produkty Q Stalyo, czyli ekonomicznej marki Galeco.

W ramach marki Q Stalyo dostępne są dwa systemy rynnowe PRO i MIX-PRO. Pierwszy z nich - system Q Stalyo PRO - jest w całości wykonany ze stali, natomiast MIX-PRO ma stalowy poziom rynnowy, a rury spustowe z PVC. W obu systemy rynny są kwadratowe. To kształt, który na dobre już przyjął się wśród inwestorów. Z czego wynika jego popularność?

 

Estetyka do kwadratu

Przede wszystkim istotny jest aspekt estetyczny takiego rozwiązania. Po 1989 roku nowopowstające domy w Polsce stanowiły głównie wariacje na temat szlacheckiej architektury dworkowej, a do niej dobrze pasują rynny półokrągłe i takie w tamtym czasie były najczęściej wybierane przez klientów. Jednak w ostatnich kilkunastu latach sytuacja uległa zmianie. Coraz częściej w polskim krajobrazie zauważyć można prostsze formy architektoniczne, których właściciele cenią minimalizm. Dowodem na to jest, że jednorodzinne budynki mieszkalne o formie tzw. nowoczesnej stodoły, w różnych wariantach na dobre weszły już do polskiego budowlanego mainstreamu.  Kwadratowa rynna wprowadzona przez Galeco idealnie trafiła w swój czas, ponieważ doskonale pasuje do takich właśnie czystych, uproszczonych form. Dodatkowo w systemie Galeco BEZOKAPOWY została ukryta w elewacji, dzięki czemu stała się integralną częścią budynku.

 

Ekonomia do kwadratu

Trwająca obecnie, niezbyt łatwa sytuacja na rynku budowlanym, skłania do starannego szacowania budżetu i szukania oszczędności na materiałach. Inwestorzy są otwarci na stosowanie alternatywnych, bardziej ekonomicznych rozwiązań. Jednocześnie nie chcą tracić na jakości, ponieważ ma ona wpływ na późniejszą eksploatację budynku. Systemy Q Stalyo stanowią propozycję idealną, gdyż cechuje je wysoka jakość znana z rozwiązań Galeco, a jednocześnie są to systemy rynnowe oferowane w korzystnych cenach.

Funkcjonalność do kwadratu

Estetyka i ekonomia to jednak nie wszystko. Za nimi idą bowiem doskonałe właściwości użytkowe. Kwadratowe rynny w systemach Q Stalyo charakteryzują się wysoką wydajnością – w przypadku tych o profilu 125 mm wynosi ona od 90 do 180 m2, w zależności od jej lokalizacji w systemie. Kwadratowy kształt polepsza również przepustowość. Jednak, aby takie rozwiązanie dobrze działało konieczny jest właściwy montaż. W przypadku systemów Q Stalyo ułatwiono go projektując jedyne na rynku rozwiązanie Qnnect, które zakłada montaż rynien za pomocą kleju, bez użycia łączników. Producent zadbał o tych inwestorów, dla których estetyka wykończenia ma kluczowe znaczenie, wprowadzając do oferty elementy w postaci haka i odpływu ukrytego. Charakterystyczne jest również podwójne wywinięcie kapinosów do wnętrza rynny. W systemach Q Stalyo estetyka łączy się z funkcjonalnością i korzystną ceną.

 

źródło: Galeco


dachy   Galeco   rynny