Nowocześnie o światłości

Światło ma wpływ na wszystko dobre, co dzieje się na naszej Matce Ziemi. Już w pierwszych akapitach Księgi Rodzaju, Bóg zauważył, że światłość jest dobra. Światło daje życie, światło skłania ku refleksji a widok wschodzącego słońca i jego rozpraszające się promienie napełniają nas nadzieją i wiarą na lepsze jutro.

Człowiek z natury dąży do przebywania w świetle, nie bez kozery spędzając noce w cieple domowego ogniska z dala od nieprzyjaznych mroków zewnętrznego świata. Dlatego też, od zarania dziejów, człowiek czyni wszelkie starania, aby móc cieszyć się oświetleniem przez całą dobę.

Historia wynalazków w dziedzinie oświetlenia wnętrz jak i otoczenia miejsc naszego bytowania jest tak samo długa jak historii ludzkości. Od mrocznych jaskiń rozświetlanych ogniskami i łuczywami poprzez średniowieczne budynki, świeckie i sakralne, w których do rozjaśniania wnętrz służyły kaganki, po czasy współczesne, gdzie technologia i postęp pozwalają nam cieszyć się dobrodziejstwami elektryczności. Człowiek, istota kochająca spędzać czas w świetle, nieustannie dąży aby zapanować nad mrokiem i wychodzi mu to coraz lepiej.

Nowoczesne oświetlenie LED

Obecnie, dzięki postępowi w dziedzinie energii odnawialnej oraz nowoczesnym formom oświetlenia, dzięki talentom, którymi Stwórca obdarzył inżynierów, nie dość, że możemy cieszyć się światłem całą dobę to jeszcze możemy nad nim panować i je kontrolować.

Technologia LED oraz postęp w dziedzinie energii odnawialnej pozwalają nam dowolnie dobierać natężenie i barwę światła, w zależności od potrzeb i roli, jaką to światło ma odgrywać. Szczególnie istotne jest to w budynkach sakralnych, gdzie światło ma sprzyjać wiernym w ich duchowych wędrówkach. Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi również uwypuklić elementy architektoniczne bryły kościoła, nieraz skryte i nieodpowiednio wyeksponowane. A przecież nie po to budujemy pięknie i na chwałę Pana, aby kryć to w cieniu?

Oświetlenie LED to mierzalne korzyści ekonomiczne

Niezwykle istotnym z punktu widzenia budżetu parafii jest bardzo wysoka energooszczędność oświetlenia LED. Dobrze zaprojektowane oświetlenie, oparte na wysokiej jakości komponentach potrafi wygenerować nawet 70% oszczędności na rachunkach. A przecież w parafii oświetlenie kościoła to nie wszystko. Jest jeszcze jego otoczenie oraz grunty, gdzie zastosowanie mogą znaleźć solarne latarnie LED. Te, nie dość, że pięknie i nastrojowo oświetlają to pozwalają zapomnieć o rachunkach w ogóle. Energia jest czerpana ze słońca, a ta jest przecież darmowa.

Myśląc o modernizacji, istotne jest, aby podjąć współpracę z solidnym i godnym zaufania partnerem. Takim jest Calidus. Projektując i wykonując oświetlenie do budynków sakralnych zawsze wysłuchujemy potrzeb zamawiającego, wykorzystujemy tylko najlepsze komponenty i wykonujemy plan ponad normę. Calidus (www.calidus.eu) – to lider w technologii LED. Zamów bezpłatna ekspertyzę.

 

źródło: Calidus