Dlaczego rekuperacja w domu wpływa na lepsze zdrowie domowników

Dom to nasze miejsce na ziemi. Twierdza, do której wracamy, by zregenerować się po ciężkim dniu. Spędzamy w nim ogromną część swojego życia. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jak duży wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników ma powietrze, którym oddychamy właśnie w naszych czterech ścianach. Rekuperacja w domu pomoże zachować lepsze zdrowie ciała. Przynosi ukojenie nie tylko alergikom, osobom z chorobami płuc czy obniżoną odpornością, ale także małym dzieciom i seniorom. System mechanicznej wymiany powietrza to najskuteczniejsza forma dbania o jakość powietrza dla każdego, kto chce żyć zdrowo.

Ważny jest energooszczędny projekt

W tym wypadku nie chodzi o funkcjonalny układ pomieszczeń czy aranżacje wnętrz. Kluczowa jest odpowiednio zaplanowana wentylacja. Najlepszym wyjściem jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją. W tym przypadku sercem systemu jest rekuperator, czyli centrala wentylacyjna odpowiedzialna za właściwą wymianę powietrza, odzyskiwanie ciepła z usuwanego, zużytego powietrza i ogrzewanie nim świeżego powietrza napływającego do wnętrza domu.

 

Dom zapewniający dobre zdrowie

To będzie przede wszystkim taki dom, który pozwala jego mieszkańcom na oddychanie świeżym i oczyszczonym powietrzem. Co ciekawe, rekuperator może zapewnić to przy zamkniętych oknach.

To możliwe, ponieważ jest wyposażony w rozwiązania, które tylko w minimalnym stopniu wymagają zaangażowania właścicieli. Właśnie takie rozwiązania dostarcza VASCO, projektując swoje rekuperatory tak, aby działały automatycznie, odzyskiwały maksymalnie ciepło, ale przede wszystkim  - by były łatwe do obsługi i bezproblemowe. Ich dodatkowych atutem jest wyjątkowo cicha praca. Ludzie potrzebują ciszy by móc prawidłowo funkcjonować, dlatego zdrowy dom to ten, który nie epatuje nadmiarem dźwięków.

Wentylacja zapewnia wszystkie korzyści, jeśli jest prawidłowo zaprojektowana, wykonana, wyregulowana i eksploatowana. Dotąd jednak w Polsce wentylacja z rekuperacją nie była standardowym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych. Obawa przed tym co nieznane łączy się więc z obawą o doświadczenie instalatorów w wykonywaniu instalacji wentylacyjnej. Systemy VASCO zapewniają skuteczną wymianę powietrza przy maksymalnej energooszczędności i jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania. Kanały EASYFLOW w połączeniu z bardzo cichym rekuperatorem składają się na system, który z całą pewnością obniży koszty ogrzewania w sezonie grzewczym.

Rekuperacja w domu ma największy sens, kiedy wybierzemy wysokiej jakości sprzęt, czyli centralę i wszystkie potrzebne komponenty systemu. W momencie zakupu warto zwrócić uwagę na długość gwarancji, jaką zapewnia producent. Jedną z dłuższych gwarancji na swoje produkty może pochwalić się firma VASCO. Gwarancja ta obejmuje cały system – nie tylko rekuperator, ale także całościowe ustawienie sprzętu i jego kalibrację. Tym samym klienci zyskują w pakiecie dopasowany system, projekt, pewnego wykonawcę oraz program konserwacji – wymiany filtrów, czyszczenia rekuperatora.

 

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/rekuperacja

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/