Za co wykonawcy cenią elewację z włóknocementu

Trendy w projektowaniu elewacji nie zmieniają się tak szybko jak w przypadku wystroju wnętrz. Niemniej jednak dzięki nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie okładzinom na tym rynku też pojawiają się nowe tendencje. Tynk jako materiał elewacyjny coraz częściej zaczyna być zastępowany przez inne produkty: kamień, cegłę, drewniane panele czy włóknocement. Szczególnie ten ostatni surowiec zyskuje na popularności. Sprawdziliśmy dlaczego.

Deski z włóknocementu stały się ostatnio modne. Używane są najczęściej na domach jednorodzinnych, choć nie tylko. Korzyści z ich zastosowania dla użytkowników budynków są niezaprzeczalne: łatwość w utrzymaniu, odporność na warunki atmosferyczne, gnicie, negatywną działalność szkodników i różnego typu uszkodzenia mechaniczne, a do tego świetna izolacja termiczna i akustyczna. Wygodne jest także to, że deski włóknocementowe charakteryzują się wysoką stabilnością wymiarową, co oznacza, że zachowują swoje właściwości nawet po wielu latach użytkowania. Do tego dochodzi doskonała estetyka. Włóknocementowe deski mogą być gładkie lub imitować drewno. Do wyboru są przeróżne kolory. Na przykład marka Cedral ma ich w ofercie aż 20.

Montaż łatwy i szybki

Pracownicy firm budowlanych także są zadowoleni, gdy ich klienci zdecydują się na zastosowanie włóknocementu. Po pierwsze dlatego, że nadaje się on zarówno do budynków nowych, jak i remontowanych. Jest to możliwe, bo deski włóknocementowe Cedral są wyjątkowo proste i szybkie w montażu. Ich instalacja może być przeprowadzona o dowolnej porze roku, z racji tego, że nie wymagają one prac remontowych „na mokro”. Co więcej, deski z włóknocementu można montować stosując różne wzory układania. Kiedy umieszcza się je na równi z powierzchnią czołową (Cedral Click), w efekcie powstaje gładka powierzchnia, a kiedy umiejscawia się je na zakładkę (Cedral Lap), otrzymuje się bardziej tradycyjny efekt.

Niewątpliwym plusem jest także fakt, że deski elewacyjne Cedral można układać na podkonstrukcjach drewnianych i aluminiowych. Fasadę wentylowaną tworzy się poprzez zamocowanie do ściany nośnej konstrukcji wsporczej, pomiędzy którą umieszcza się izolację termiczną. Później na tej konstrukcji instaluje się okładzinę z uwzględnieniem szczeliny wentylacyjnej. Dzięki przesmykowi powietrze podlega cyrkulacji, odprowadzając gromadzącą się tam wilgoć.

Materiał, który pasuje na różne powierzchnie

Wykorzystując deski z włóknocementu nie trzeba się zresztą ograniczać tylko do fasad, bo ten produkt ma wiele innych zastosowań. Z uwagi na jego wytrzymałość i walory estetyczne, można go wykorzystać również do wykończenia okiennic, podsufitów, kominów czy szczytów oraz w przestrzeni dookoła budynku: na tarasach, werandach czy altanach. Może też zostać elementem parkanów i ogrodzeń.

Włóknocementowe deski świetnie sprawdzają się, gdy występują solo, ale też wspólnie z innymi okładzinami. Popularne jest na przykład zestawianie ich z kamieniem lub cegłą. Umożliwia to stworzenie indywidualnych projektów, odpowiadających dokładnie gustowi i zapotrzebowaniom klienta. W połączeniu z możliwością wyboru spośród szerokiej palety kolorów sprawia to, że dom czy inny budynek staje się niepowtarzalny.

Włóknocement jest także materiałem przyjaznym środowisku, bo nie zawiera i nie emituje szkodliwych gazów. Jego właściwości potwierdzone są między innymi deklaracją środowiskową oraz wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników.

 

źródło: Cedral


sciany   elewacja