Nowoczesna podłoga w historycznym wnętrzu

Podłoga laminowana nie zawsze przychodzi na myśli, przy planowaniu remontu zabytkowego wnętrza kościoła. Okazuje się jednak, że z wielu względów może to być bardzo dobre rozwiązanie, które doskonale wpisze się w stylistykę świątyni i długo będzie służyć wiernym.

 

Takie rozwiązanie wybrano w osiemnastowiecznym barokowym kościele św. Wojciecha w Margoninie. Drewniany podest z ławkami pokryto tam panelami marki wineo, które wyglądem i strukturą przypominają drewnianą deskę. 

 

  Fot. Łukasz Jaskulski / wineo

 

Na pokrycie podestu wybrano laminat z najnowszej kolekcji wineo Rock’n’Go w kolorze „Here Comes the sun”. Jest to wyjątkowa podłoga, której parametry techniczne doskonale odpowiadają potrzebom obiektu. Panele posiadają klasę ścieralności AC5, klasę użytkową 23/33 i czterostronną fugę. Podłoga jest zintegrowana z matą wyciszającą Sound-Stop, która umożliwia bezpośredni montaż na wcześniej przygotowanym podłożu. Dzięki temu przy montażu nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych folii i mat podkładowych. Poza tym, dzięki zastosowaniu nowej technologii Aqua-Stop, podłoga Rock’n’Go posiada podwyższoną ochronę przed płynami i wilgocią. Jej pęcznienie jest niemal niezauważalne – nawet czterokrotnie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych podłóg laminowanych. Panele posiadają warstwę antystatyczną, są odporne na zaplamienia i łatwe w pielęgnacji oraz montażu. Ponad wszystko doskonale komponują się z sakralnym wnętrzem.

 Fot. Łukasz Jaskulski / wineo

 

W kolekcji wineo Rock’n’Go znajduje się aż 9 dekorów drewnianych, dzięki czemu łatwo dopasować podłogę do stylu i wyposażenia praktycznie każdego kościoła. Panel o wymiarach 1288x195x9mm, wyposażony w zamek Fold-Down i samoprzylepną matę Sound-Stop, jest odrazu gotowy do montażu.


Fot. wineo

W ofercie wineo znaleźć można również wysokiej jakości panele winylowe, panele laminowane i ekologiczne podłogi PURLINE, doskonałe m.in. do salek katechetycznych, pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych, w tym również posiadających instalację wodnego ogrzewania podłogowego.

 

Po więcej informacji na temat podłóg wineo zajrzyj na www.wineo-polska.pl  

 

 


wnetrza   podłogi