Pięć sposobów na łazienkę według Decoroom

Witamy tu dzień szukając energetycznego pobudzenia, relaksujemy ciało po całym dniu a czasem... podejmujemy ważne życiowe decyzje. Tak, tak - zdarza się, że to właśnie pod prysznicem przychodzą nam do głowy najlepsze pomysły. Dlatego dziś już nie wystarcza nam łazienka czysta i praktyczna. Warto, by była inspirująca, piękna i dopasowana do naszych potrzeb.

Łazienka nie powinna odbiegać od stylu, w jakim urządzamy nasz dom, choć zdarza się, że mając więcej niż jedną, pozwalamy sobie na odrobinę ekstrawagancji. W tej mniejszej, zwykle przeznaczonej dla gości i rzadziej używanej, można postawić bardziej na zaskakujący design. Ale czy tylko tam? Architekci z pracowni Decoroom proponują, by główna łazienka zaskakiwała detalami i modnymi rozwiązaniami.

Magia marmuru

Ten materiał w zasadzie nie wychodzi z mody od… 2500 lat! W ostatnim czasie marmur przeżywa prawdziwy renesans i gości się po królewsku w domowych wnętrzach, a szczególnie w łazienkach. Godny polecenia dla tych, którzy cenią sobie uniwersalny urok klasyki i proste, ale efektowne, wykończenia. Zwykle wykorzystywane kamienne płyty i płytki imitują marmurowy wzór z charakterystycznymi żyłkami, jednak materiały wysokiej jakości latami będą wyglądać niezmiennie szlachetnie.

Drewno i kamień

Ewidentnie lubią swoje towarzystwo. Coraz częściej zapraszamy te materiały do łazienek, stosując je w formie surowej, celowo gloryfikując ich niedoskonałości i wyraziste faktury. Drewno z odzysku na tle śnieżnobiałej łazienki robi piorunujące wrażenie, natomiast miejscami chropowaty kamień doda całej aranżacji charakteru.

Designerskie oświetlenie

Żarówki na fantazyjnie zamotanym kablu, abażury niczym unoszące się w powietrzu bańki mydlane czy „bukiet” kryształów kuszących biżuteryjnym blaskiem wprowadzą do naszej łazienki niepowtarzalny klimat. Tutaj z oświetleniem można zaszaleć, choć warto mieć na uwadze również względy praktyczne poza samą rolą dekoracyjną – jasne, dobrze rozplanowane światło będzie nam niezbędne.

Detal - ciekawe lustra

Lustrzana tafla na całej ścianie optycznie powiększy przestrzeń, a finezyjne złote ramy i nietypowe kształty zachwycą każdego, kto tu zawita. Lustra to po prostu ważni gracze w łazienkowej przestrzeni – dekorują i są absolutnym must have w tej części domu ze względów praktycznych. Szeroki wybór modeli to jednocześnie wiele możliwości, by odmienić łazienkę, kiedy tylko najdzie nas na to ochota.

Wzór i kolor

Mocno wpływają na nasze nastroje i łagodzą obyczaje niczym muzyka. Łazienka z wyrazistym akcentem kolorystycznym dodaje energii - to szczególnie ważne na początku dnia. Z kolei wzory, np. na podłogowych czy ściennych kafelkach, wprowadzają rytm do przestrzeni - tonują, relaksują, uspokajają. Szalenie modne geometryczne desenie to mistrzowie przestrzennych iluzji, a kto z nas nie potrzebuje odrobiny magii w swoich czterech kątach? Taka łazienka nigdy nie będzie nudna.

wnetrza   poradnik   łazienka