VISIO – dyskretny urok minimalizmu

Szlachetny wygląd, perfekcyjna forma i niepowtarzalna gładkość – to cechy nowej dachówki ceramicznej VISIO firmy CREATON posiadającej 130-letnie doświadczenie w produkcji pokryć dachowych. Nowoczesny wyrób stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego budownictwa.

VISIO to płaska dachówka ceramiczna o minimalistycznej formie, będąca niepowtarzalną ozdobą i ochroną zwłaszcza dla budynków modernistycznych, w których „mniej znaczy więcej”. Dzięki optymalnym wymiarom (262mm x 450 mm) jej zużycie to około 12 sztuk na m2, co sprawia, że elegancja produktu idzie w parze z jego wydajnością.

Do produkcji nowej dachówki CREATON wykorzystana została specjalnie wyselekcjonowana glina, wypalana w ponad 1100°C, w związku z czym VISIO jest nie tylko wyjątkowo gładka, lecz również trwała i pełna koloru. Dostępna w bogatej gamie kolorystycznej pozwala na wybór pokrycia dopasowanego do indywidualnych oczekiwań inwestora. Występuje w różnorodnych powłokach: angobie NUANCE, glazurze FINESSE  i NOBLESSE, które skutecznie zabezpieczają dach przed zabrudzeniami oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi. Kryształowa glazura NOBLESSE w kolorze łupka to zarazem jedno z najbardziej efektownych wykończeń, dzięki dodaniu błyszczących drobinek do glazurowanej powierzchni. Wysoka jakość dachówki to dla mieszkańców pokrytych nią budynków spokój na lata i zadowolenie z posiadania pięknego pokrycia, wpisującego się w aktualne trendy architektoniczne.

Wygląd to jednak nie wszystko – podwójny zamek boczny dachówki zapewnia optymalny przepływ powietrza pod przykryciem, bezpieczne odprowadzanie wody w dwóch korytach, wyjątkową szczelność oraz ochronę przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń. Umieszczone na całej długości żłobienia wzmacniają zaś konstrukcję dachówki i pozwalają, aby woda, zamiast osadzać się w szczelinach, spływała na dół. Doskonałym uzupełnieniem są rozwiązania systemowe, do których należą dachówki funkcyjne, gąsiory ceramiczne, elementy z metalu i aluminium, klamry burzowe oraz membrany dachowe, dopasowane do kolorystyki pokrycia.

Ponadprzeciętna estetyka w połączeniu z najlepszym surowcem i nowoczesną technologią produkcji pozwoliły specjalistom CREATON na stworzenie niezawodnej dachówki, która odpowiada na potrzeby współczesnych odbiorców. VISIO to również wyjątkowa trwałość, potwierdzona 50-letnią gwarancją, udzielaną zgodnie z warunkami gwarancji producenta.

 

źrodło: Creaton


dachy